A aby i dnes lidé dokázali, že si jeho života, o který ho připravil bratr Boleslav s družinou, váží, pořádají v tento slavný den řadu akcí.

Poutní slavnosti se například můžete zúčastnit v Březně. Do zdejšího kostela sv. Václava přijede Pavol Poláček z mladoboleslavské římskokatolické farnosti, aby odsloužil bohoslužbu. Začíná úderem desáté hodiny.

Přestože v poslední době slábne zájem o víru a náboženství, i tak se stále najde dost těch, kteří si na návštěvu kostela čas udělají. Na dřevěných lavicích se zamyslí nad svými posledními dny či vzpomenou na události ve světě.

Svátek sv. Václava si připomenou také v sýčinském kostele. A jak jinak než koncertem duchovní hudby. Ovšem, kulturní zážitek si můžete odnést o dva dny dříve, než je v kalendáři červeně označený státní svátek. Zpříjemnit si tedy můžete už sobotu 26. září v 18 hodin.

Koncert uspořádali tradičně Václav a Vlastislav Kopřivovi, kteří se před třinácti lety rozhodli založit občanské sdružení, jímž zachrání zdejší kostel zasvěcený sv. Václavu.

Ohrožená kulturní památka pochází z druhé poloviny šestnáctého století. Jenže čas se na goticko-renesančním kostele podepsal, a tak sdružení kulturními akce shání prostředky na drobné opravy.

Tentokrát se vnitřkem historické stavby budou linout tóny Bacha, Vivaldiho, Mozarta či Handela v podání Miloše Formáčka na varhany, Pavla Klouba na kytaru, Evy Schwanové na flétnu a za zpěvu Pavlíny Senič.