Středočeský kraj ke konci loňského roku obdržel stovky žádostí o dotace v rámci vyhlášeného grantového řízení. To každoročně vypisuje hejtman kraje a pro letošek je na uspokojení jednotlivých žadatelů vyčleněno více než 700 milionů korun. „Jen z okresu Mladá Boleslav byly doručeny žádosti přesahující hodnotu dvou set milionů korun. Podle zkušeností minulých let předpokládám, že se nám podaří uspokojit maximálně čtvrtinu této hodnoty. Celkově to ale budou desítky žadatelů z řad obcí, kulturních institucí, spolků nebo sportovců,“ uvedl náměstek hejtmana Robin Povšík.

Dle jeho vyjádření v současnosti zasedají jednotlivé hodnotící komise, které následně své návrhy předají radě kraje a zastupitelstvu.
Předpokládá se, že v březnu by mělo dojít k definitivnímu schválení vítězných uchazečů. „V minulosti ten proces trval poměrně dlouho, letos chceme uzavírání smluv výrazně urychlit, a to i proto, aby většinu stavebních prací bylo možné realizovat ještě v létě,“ doplnil Robin Povšík

Akce, které se právě projektují

Projektují se následující akce – rekonstrukce silnice 610 v úseku Debř – Kosmonosy hranice města směr Mnichovo Hradiště – cca 30 miliónů korun. Rekonstrukce úseku Dolní Stakory – Horní Stakory – cca 30 miliónů, průtah Řepova – 15 miliónů korun a rekonstrukce mostu a nové odvodnění u restaurace Klokočka – Malá Bělá.

Akce, které se realizovaly v roce 2011 a které se realizace v letošním roce jistě dočkají najdete v našem tištěném vydání Boleslavského deníku již zítra 26. ledna.