V poslední prosincovou sobotu se do jezdeckého areálu na Ptýrově sjeli vyznavači parkůrového skákání a dobré zábavy.

„My touhle akcí chceme vždy udělat radost hlavně dětem, které u nás jezdí," přibližuje sobotní den Pavína Bušková administrativní pracovnice z farmy Ptýrov.

„Vždy volíme den mezi svátky, aby všichni měli pokud možno čas," dodává.

První se ukázali nejmladší a nejmenší jezdci, které po hale přes nizoučké překážky vodili dospělí vodiči. Jezdci si pak v maskách celou trať také proběhli sami.

Vůbec ale nešlo o čas, ale spíš o to předvést ostatním, co vše už děti zvládají.

„Zatím jezdím jenom pár měsíců, ale rok to ještě nebude," řekla po dojezdu jedna ze startujících, desetiletá Veronika Bulířová.

Sama byla oblečená v šatech ve stylu Mary Poppins.

Jak se svěřila jezdí tady na Ptýrově. „Svýho koně nemám, ale moc bych ho chtěla," prozradila své, v současnosti asi největší přání Veronika.

Ona, stejně jako její spolusoutěžící, byla odměněna pozoroností od pořadatelů.

„Ti, kteří jsou na tom už jezdecky tak, že zvládnou koně ovládat sami, jedou přes vyšší překážy už bez vodiče a později bude k vidění i klasická parkůrová soutěž," popisuje dál sobotní jezdeckou show Pavlína Bušková.

Pak se ještě uskutečnilo vánoční mini-maxi, kdy se postupně zvyšují překážky, přes které koně s jezdci skáčou. Vítězí ten, který přeskočí nejvyšší překážku.

Tahle akce měla letos již své asi páté pokračování. Každý rok se jí účastní dvě až tři desítky jezdců v maskách a asi dvacítka dalších jezdců v ostatních soutěžích.

Po nejmenších už se v maskách představili zkušenější jezdci, kteří nízké překážky přeskakovali bez doprovodu vodiče.

K vidění bylo dobré zvládání koní a jezdci se občas museli vypořádat i s tím, když si jejich kůň postavil hlavu.