Kateřina Čáslavová se svým týmem v současné době chystá poslední detaily populárního mladoboleslavského festivalu Krásná louka fest. Ten letošní je už na spadnutí, koná se už v sobotu 28. května.

Máme zhruba dva týdny do zahájení třetího ročníku multižánrového hudebního festivalu Krásná louka. V jaké fázi jsou teď přípravné práce?
V současné chvíli ladíme jen detaily, byly jsme přes zimu opravdu pilní. Před sebou máme například objednávku nápojů a nápojové lístky, schůzku s ochrankou, rozvržení prodejních stánků po areálu, rozvod elektřiny, osvětlení, logistiku pro zásobování stánků či rozvržení stánků s cateringem. Řešíme také oplocení areálu, směrové tabule, jízdní řád
a samozřejmě úklid areálu. Nesmíme zapomenout ani na šatny pro kapely a legislativu, která je spojená s pořádáním.

Přestože je akce poměrně mladá, už si našla oblibu u všech generací návštěvníků. Na co je v letošním roce chcete nejvíce nalákat?
Celkově si myslíme, že festival je pohodový i tím, že je určen pro celou rodinu, další devízou je jeho cena. Ale festival je samozřejmě o kapelách a jsem opět pyšná na letošní výběr kapel. Olympic, který letos slaví padesát let na hudební scéně, Xindl X, nebo například Michal Hrůza, Walda Gang, který přiveze skvělou show. Nebudou chybět ani Rammstein MC, jenž přijdou sice na řadu až ve 22.30 hodin, ale zato se návštěvníci mohou těšit na show. Pro mladé máme Pavla Calltu a také místní kapelu, kterou letos reprezentuje Twilight Kid. Na půlnoc je připravený tradiční ohňostroj.

Podle jakého klíče jste tentokrát vybírala kapely, které se poslední květnový víkend sjedou do Mladé Boleslavi?
Oslovuji kapely či interprety, kteří se ve svém žánru pohybují v žebříčku nejlepší pětice.

Tradičně je festival Krásná louka dvoudenní akcí, kde je sobotní program připravený pro dospělé, nedělní pak pro děti. Na co se mohou těšit právě nejmenší návštěvníci?
Druhý den je oslavou dětského dne a také se bude kolem dětí vše točit. Soutěže, hry, aktivity, animátoři, maskot Olaf, divadlo Kocour Modroočko či Příhody včelích medvídků, spousta stánků a rukodělných dílniček a lunapark. Vstup na louku je zdarma.

Každoročně pro své příznivce chystáte i řadu novinek. Pro letošek máte připravené dvě – DJ party stan na Krásné louce a také pyrotechnické efekty. Přibližte je prosím.
DJ party stan bude během celého odpoledne hostit různé Dj a nebude chybět ani pyrotechnika. Efekty podpoří například vystoupení kapel Walda Gang a Rammstein MC.

Určitě se najde spousta návštěvníků, kteří ještě nemají koupené lístky. Kde si je mohou pořídit a za kolik?
Vstupenky lze koupit na recepci radia Kiss Delta, v Čedoku, v Infocentru, přes internet v síti Ticketstream, nebo na našich facebookových stránkách Krasné louky, kde průběžně aktualizujeme informace o festivalu.