Na místě se sešli lidé všech věkových kategorií. Mnoho z nich nemělo problém vystoupit se svým projevem. Jedním z hlavních řečníků pak byla Bára Štěpánová. Boleslavané pojedou také do Prahy, kde proběhne 23. června další velká demonstrace. Za čtrnáct dní budou protesty opět zpátky v Boleslavi.

Herečka Bára Štěpánová několikrát důrazně vysvětlila, že každá vláda mohla udělat a udělala chybu. To, co se děje nyní, je podle ní ale jedna z nejhorších věcí, která Česko po takzvané Sametové revoluci mohla potkat.

„Babiš si myslí, že jsme jeho majetek, jeho firma,“ volala Štěpánová na náměstí a lidé jí nadšeně tleskali. „Člověk, který ovládá media, kupuje noviny, má ekonomickou moc, politickou moc, to je přeci střet zájmů jak prase,“ provolávala herečka dál s tím, že za třicet let byla některá vláda jejímu srdci bližší, jiná vzdálenější a nynější dění považuje za nepřijatelné. „Politici jsou tady od toho, aby nám občanům, nám všem, sloužili,“ zdůraznila herečka a dodala, že Babišovo „přidávání peněz“, kterým se často zaklíná, je ve skutečnosti jen dorovnávání zdražování.

Z Mladoboleslavských komunálních politiků se ale neukázal skoro nikdo. Jednou z mála povolaných byla boleslavská opoziční zastupitelka Jana Krumpholcová (Zelení). Ta zdůraznila své zkušenosti nabyté při práci osobní koučky s tím, že mnohdy se do důležitých vysokých funkcí dostávají lidé, kteří sami trpí nějakou formou poruchy.

Dále se na podiu vystřídala řada Boleslavanů, kteří se nebáli vyslovit své obavy z budoucnosti a svá přání, tužby, jak by se věci měly dál odehrávat.

Místní také vyrazí 23. června do Prahy, kde proběhne další velká demonstraci na Letné, kam by mohli mít vypravený vlastní autobus. Za čtrnáct dní pak budou pokračovat protesty v Mladé Boleslavi.

Účast na demonstraci byla tentokrát historicky vůbec nejvyšší, podle organizátorů přišlo asi 500 lidí. V uplynulých týdnech jejich počty překračovaly stovku.