Společnost Vodovody a kanalizace Mladá Boleslav ve čtvrtek 7. března první etapu prací, jejichž cílem je zkapacitnění hlavní kanalizační stoky v ulici Na Celně a následně i v ulici Viničná. Stavba proběhne ve dvou etapách, její náklady jsou odhadovány na 30 milionů korun a hotovo by mělo být do 31. července.

První etapa proběhne v době od 7. března do 31. května. Dojde při ní k novému napojení stojky (1200 mm) do kmenové stoky v parku Štěpánka a zkapacitnění stoky v ulici Na Celně až do křižovatky s ulicí Viničná. Na tyto práce okamžitě naváže etapa druhá, která potrvá do konce července. Bude při ní posílena kanalizační stoka v ulici Viničná a v ulici na Celně.

Mluvčí města Pavel Šubrt upozornil, že zkapacitnění těchto stok je velmi důležitou stavbou městské kanalizační sítě. „Zlepší odtok dešťových vod z oblasti ulic Štefánikova, Novákova, Dvořákova, Žižkova, Jana Roháče z Dubé a Janáčkova. Ve jmenovaných ulicích dochází při přívalových deštích k přetížení stokového systému a vyplavování sklepů nemovitostí na kanalizaci napojených,“ připomněl.

close Dopravní omezen v ulici Na Celně při 1. etapě. info Zdroj: Město Mladá Boleslav zoom_in Dopravní omezen v ulici Na Celně při 1. etapě.

Obyvatelé Mladé Boleslavi – a zejména řidiči – se však musí připravit na omezení. „V této době bude úplná uzavírka v provozu v ulici Na Celně od křižovatky s ulicí Vančurova před č.p. 480/84 ke křižovatce s ulicí Viničná a s tím související dopravní opatření v této části města. Zároveň je nařízena objízdná trasa ulicemi Jičínská, Jilemnického a Vančurova,“ konstatoval Pavel Šubrt.

Uzavírka se dotkne i autobusové dopravy. Omezení ovlivní autobusy MHD na linkách B a 33. Linka B nebude obsluhovat zastávku Bazén, Štěpánka. Linka 33 bude nadále tuto zastávku obsluhovat, bude však jezdit objízdnou trasou ulicemi Jičínská, Jilemnického a Vančurova.

Omezení ovlivní také meziměstskou linku PID číslo 775. Ta pojede po stanovené objízdné trase v obou směrech.

Stavba v číslech
Realizace:
1. etapa: 7. 3. - 31. 5.
2. etapa: 1. 6. - 31. 7.Cena: 30 milionů korunBude použito:
124 m betonového potrubí průměru 1200 mm
102,5 m kameninového potrubí průměru 800 mm

Bude osazeno:
6 kanalizačních šachet
2 velké železobetonové spojné komoryHloubka stoky (1200 mm): až 6,0 m

zdroj:  www.mb-net.cz