Mladá Boleslav zatím školky neuzavře – to s myšlenkou na chod důležitých institucí, kde pracují i rodiče malých dětí. Hlavně pak s ohledem provoz nemocnice. Mnoho zdravotních sester má totiž malé děti, se kterými by nejspíše musely zůstat doma a provoz boleslavské nemocnice by se tak mohl zkomplikovat.

Ilustrační foto
Na Mladoboleslavsku je první případ nakaženého koronavirem

Podobná situace je také v Mnichově Hradišti. Radnice v pátek odpoledne rozhodla, že školky zůstanou otevřené. Město nechce ochromit veřejné služby. Děti ve školce má totiž i mnoho lidí, kteří pracují například na úřadu. „Zároveň ale žádáme veřejnost, aby do zařízení posílali děti jen ti, kteří to opravdu potřebují,“ doplnil starosta Ondřej Lochman.

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

V běžném provozu funguje školka v Bakově nad Jizerou a prozatím se nic měnit ani nebude. Stejně jsou na tom i Kosmonosy. „Na doporučení paní ředitelky jsme nechali školku otevřenou. Situaci ale monitorujeme a může se kdykoli změnit,“ uvedl místostarosta Petr Boubín.

Mateřská škola v Benátkách nad Jizerou přejde na provoz omezený. „Děti budou od pondělí na jednom místě,“ uvedla ředitelka školky Jana Pucandlová. Je to ale z ryze praktických důvodů: dětí ve školkách totiž radikálně ubylo. Jakmile došlo k uzavření škol, tak rodiče, kteří přestali chodit do práce kvůli staršímu dítěti, nechali doma i to mladší.

Ilustrační foto.
Autobusů začne jezdit míň. Kvůli koronaviru

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník