21.01 hodin - Příčina požáru je podle prvotního šetření nedbale uhašené ohniště. "Do sedmi hodin ráno budou na požářiště dohlížet dobrovolní hasiči z Benátek nad Jizerou. Poté ho hasiči předají řediteli městských lesů," dodal mluvčí středočeských hasičů.

21 hodin - Na místě zůstává profesionální hasiči z Benátek nad Jizerou a Staré Boleslavi a také dobrovolní hasiči z Benátek nad Jizerou. "Majiteli poškozeného území jsou Městské lesy Benátek nad Jizerou," poznamenal Ladislav Holomčík s tím, že vznikla škoda ve výši 80 tisíc. Hodnota uchráněného majetku je milion korun. V tuto chvíli likvidace ještě není ukončena. 

19.01 hodin - Stupeň požárního poplachu je snížen na první. Část hasičských jednotek se vrací zpátky. Na místě zůstávají profesionální hasiči z Mladé Boleslavi, Nymburka, Staré Boleslavi a Benátek nad Jizerou a deset sborů dobrovolných hasičů.

18.32 hodin - Právě teď se snížil požární poplach na stupeň dva a hasiči stále dohašují ohniska požáru. Zatím nebylo nahlášené žádné zranění osob. Za několik minut tak začnou hasičské jednotky postupně odjíždět z místa.

17.30 hodin - Zhruba v půl páté se hasičům podařilo lokalizovat oheň na louce tak, že už se dál nešíří. "Pokračuje dohašování různých ohnisek pomocí dálkové a kyvadlové dopravy vody. Domy nejsou ohroženy," dodal Ladislav Holomčík.

16 hodin - Požár se ani po třiceti minutách hasičům nepodařil dostat pod kontrolu. Navíc oheň zasáhl i nízký porost na okraji lesa. "V Kochákách na Jizeře je zřízené čerpací stanoviště," řekl aktuálně mluvčí středočeských hasičů.

15.27 hodin - Na místo se sjelo několik hasičských jednotek. "Povolali jsme hasiče ze Staré Boleslavi, Benátek, dobrovolné hasiče z Předměřic, dále pomáhají hasiči z Brandýsa nad Labem, Lysé nad Labem, Sojovic i Staré Lysé," sdělil Ladislav Holomčík s tím, že v 15.25 hodin byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu.