Další přátelský souboj sportovně naladěných Běláků se koná právě dnes. Od 14 hodin na místním koupališti odstartuje pátá z disciplín, tedy Bělská regata – závod netradičních plavidel.

„Jaká plavidla budou k vidění, to zatím netuším. Všichni totiž připravují své stroje v ústraní, aby ostatní překvapili. Mělo by jich být minimálně šest," vysvětlil Milan Lomoz, jeden z hlavních organizátorů.

Nicméně, ani návštěvníci nebudou o soutěživé momenty ochuzeni. Kromě fandění svým favoritů se mohou zapojit například do závodu na nafukovacích lehátkách. „Současně se na koupališti uskuteční také turnaj v plážové kopané. Ta je sice součástí doprovodného programu a její výsledek se na regatě nijak neprojeví, nicméně diváci alespoň budou mít k dispozici různorodou zábavu," pozval Milan Lomoz, který mimo jiné sedí i v zastupitelstvu.

Závody plavidel, jež musí bez nehody přejet bělský bazén a ještě se vrátit zpět ke startu, odstartují v 16 hodin, o dvě hodiny dříve začne doprovodný program, do něhož se postupně přidají soutěže.

A jak vypadá aktuální pořadí soutěžních týmů? „Zatím vede Sahara před Březinkou a Bezdědicemi. Mezi úspěšné týmy se řadí i Lidovky, jejíž členové vyhráli souboj v šipkách. Nic ale ještě není rozhodnuto. S výsledky může zamíchat dnešní regata, 17. září Bezdědický krpál a v říjnu turnaj v badmintonu," upozornil organizátor. Na přední místa se tak klidně mohou vyhoupnout Měšťáci, Výsluní či Lidovky.

Vítěz prvního ročníku Bělského sedmiboje však neodejde s prázdnou. Získá putovní pohár z místní sklárny a současně i kopii, která mu zůstane jako památka.