Podle jejích slov bude mezi jednotlivými místy vypravena pravidelná linka historických autobusů „RTO“, a to ve směru Škoda Muzeum – Staroměstské náměstí – Letecké muzeum a v opačném směru. „Autobusy budou vyjíždět v půlhodinových intervalech od 19 hodin do půl dvanácté v noci,“ vysvětlila.

Mladoboleslavský hrad odstartuje noc v 19 hodin výstřelem z repliky historického děla z roku 1866 a tamní program se ponese v duchu připomínek časů První republiky. „Na nádvoří zahraje v pravidelných intervalech jazzová kapela Lédl jazz Q a budou zde probíhat komentované módní přehlídky, taneční hodiny dobových tanců nebo historické kadeřnictví,“ uvedla Jeníčková. Ve 20 hodin bude na hradním parkánu zahájena exteriérová výstava „Máchův Máj, inspirace, fakta, legendy“, která zájemcům poodhalí málo známé skutečnosti o této jedinečné básni.

Během nevšedního večera bude také možné navštívit Městský palác Templ, který má program naplánovaný od 19 do 24 hodin. Pro všechny, kteří rádi tvoří, zde bude připraveno množství výtvarných dílen. Hodinu před půlnocí se na parkánu paláce odstartuje pásmo soubojů s ohňovými a světelnými efekty. „V průběhu večera se uskuteční také tři vystoupení písničkářky Alexandry Niklíčkové,“ řekla žena, která má koordinaci muzejní noci na starosti.

Během roku již tak často navštěvované Letecké muzeum Metoděje Vlacha připravilo od 16 hodin pro návštěvníky vyhlídkové lety. Od 18 hodin budou z muzea postupně vyjíždět originální historické letouny i dobové repliky tak, aby mohly být od 19 hodin zahájeny letecké ukázky. Od půl deváté se v letecké kantýně uskuteční koncert mladoboleslavské jazzové kapely Hot Club.

Sbor českých bratří od 20 hodin uvede koncert mladoboleslavského smíšeného sboru Gospel Voices a minutu před půlnocí čeká návštěvníky velkolepá ohnivá show s názvem Kazatel od skupiny 2MuchFire. V prostorách Sboru bude volně přístupná výstava řezbářských prací a plastik Jana Strejciuse. Na emporách pak výstava fotografií Jiřího Fejfara Street Scent.

Program v Galerii Pod Věží odstartuje také v 19 hodin a na příchozí bude čekat koncert žáků Základní umělecké školy, a šermířské představení skupiny Balestra. K vidění bude výstavu malíře Zdeňka Halíře, mladoboleslavského rodáka. Otevřeno bude i podzemí pod Galerií, které se zpřístupňuje jen jednou v roce.

Pro milovníky automobilismu připravilo Škoda Muzeum tradičně oblíbené noční prohlídky výrobních provozů továrny, a to od 19 hodin a od půl deváté. Návštěvníci se mohou těšit i na volně přístupnou stálou expozici muzea a depozitář prototypů a sportovních vozů značky Škoda. „Byl jsem tam už vloni a půjdu zase,“ svěřil se Jaroslav K., který v automobilce v minulosti pracoval. „Rád si připomínám staré časy a obdivuju, jak se továrna změnila,“ dodal.