Od roku 2003 se jedná o součást příspěvkové organizace s názvem Mateřská škola města Mnichovo Hradiště, okres Mladá Boleslav, se sídlem v Mnichově Hradišti.

V hlavní budově tady mají zřízeny čtyři třídy: Jablíčko, Sluníčko, Beruška a Hruštička. Motýlci jsou jinde, konkrétně v pavilonu v přilehlé školní zahradě.

Mateřská škola má také vlastní školní jídelnu, která je v hlavní budově školy, a velikou zahradu. Tu děti mohou navštěvovat, protože je přístupná jak z pavilonu, tak z hlavní budovy.

Školka leží v samém středu města, přesto je na klidném místě, je obklopená sportovním areálem nedaleké školy. Prostory jsou zařízeny velmi funkčně a škola dbá na to, aby byl inventář pravidelně obměňován novým nábytkem.

Instituce navíc disponuje zrekonstruovanými sklepními prostory, prádelnou, sklady, šatnami a chodbou. Pavilon, ve kterém sídlí motýlek, navíc v roce 2011 prošel rekonstrukcí, kdy dostal nový plášť se zateplením, nová okna i dveře. Uvnitř potom najdeme nové podlahy s vyměněnými podlahovými krytinami.

„Hlavním záměrem naší mateřské školy je vytvořit u dítěte přiměřeně jeho věku a možnostem fyzickou, psychickou i sociální samostatnost a základy poznatků, zkušeností, postojů a hodnot důležitých pro jeho další rozvoj a učení,“ uvádí školka.

Už zítra v tištěném vydání Boleslavského deníku představíme další třídu MŠ Mírová