O pozdvižení se postaraly děti v Josefově Dole, který leží vedle Mladé Boleslavi. Jedna z dívek, která byla se svým psem u tamního jezu, totiž údajně viděla v řece Jizeře mrtvé tělo.

„Viděli jsme tady potápěče, jak hledají něco ve vodě,“ popisují místní děti, které dobře znají dívku, jež údajnou mrtvolu v řece zahlédla. Dívka se prý v Jizeře koupala a mrtvoly se dotkla. Lekla se a utíkala domů. Rodiče přivolali policii.

„Prý se tam měl utopit nějaký pán. Našlo se i jeho červené kolo,“ řekly Deníku děti, které si hrály včera v josefodolském parku poblíž Jizery. Policie to odmítla. Sama dívka včera nechtěla s novináři o tom, co v Jizeře viděla, mluvit.

„Tok Jizery u bývalé textilní továrny prohledávali v pondělí večer a také v úterý během dne hasiči a i policejní potápěči z poříčního oddílu z Nymburka,“ potvrdil mladoboles〜lavský policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Ani v pondělí večer a ani při opakovaném hledání v úterý během dne ale nebyl v řece nikdo nalezen.

„Potápěči řeku prohledali v daném úseku až k česlu, přes které se tělo nemohlo dostat,“ vyloučil mluvčí možnost, že by již tělo někam odnesl proud.

Podle starosty Josefova Dolu Josefa Rýdla se v tamním úseku Jizery asi před třemi roky utopilo dítě. Jizera si však na Mladoboleslavsku vzala mnohem více lidských životů. Například v roce 2005 se utopila dívka v Jizeře u Otradovic na Boleslavsku.