Mostek pro pěší se nacházel ve Svatovítské uličce v prostoru mezi ulicemi Nádražní a Pražská. „Lávka, kterou využívá mnoho dětí při cestě do nedaleké 4. základní školy, je v havarijním stavu. Zjistili to odborníci na mostní konstrukce,“ uvedl v dubnu Pavel Šubrt z mladoboleslavského magistrátu. Bourání na sebe nenechalo dlouho čekat. Doposavad však místo zeje prázdnotou a po nové konstrukci není ani vidu ani slechu.

Podle mluvčí magistrátu Šárky Charouskové se aktuálně blýská na lepší časy. „Termín se oproti předpokladu trošku protáhl, protože jsme nakonec nechali udělat lávku s větší nosností, aby mohla být využita v případě opravy některého z okolních mostů (Nádražní, Pražská) k objížďce, tedy unese i osobní automobil,“ popsala mluvčí s tím, že nejzazší termín dokončení je stanoven na pátek 20. září. S tím se pojí i navýšení ceny o přibližně 200 tisíc korun. Celková suma za most se tedy vejde do 2,9 milionu korun.

V současné době se stavba stala trnem v oku nejen místních, kteří musí svoje děti vodit do školy oklikou, ale i kritika města, který si říká Pravá tvář a svá videa pořízená v Boleslavi zveřejňuje na internetovém portálu Youtube.

| Video: Youtube