Starý most musel být už v polovině září uzavřen (projdou tu jen pěší), nový ale stále ještě není dokončen.

Pro obyvatele příměstské části Čejetice se tahle situace změnila v noční můru. „Denně musím několikrát objet prakticky půlku města, než se dostanu domů," stěžuje si Jana Poláková, která v Čejeticích bydlí, jenže pracuje na druhém konci města.

Přestože chvilku existovala šance, že stavbu mostu „popoženou" komunální volby, tak ani nejzazší termín, 15. října, dodržen nebyl.

„Bohužel, je to tak, po mostě dosud není možné jezdit. Firma, která ho staví (Sdružení SMP CZ a H-INTES, pozn. redakce), má se stavebními pracemi zpoždění. Momentálně udávají termín otevření v řádu prvních deseti dní listopadu," potvrdil informace náměstek primátora Mladé Boleslavi Michal Kopal.

Dodal ovšem, že podle odborníků se nejspíš nepodaří dodržet ani tento termín, a navíc v listopadu je pravděpodobné, že bude stavba komplikována i nepřízní počasí.

„Vůči stavební firmě uplatníme sankce ve výši 20 tisíc korun za každý den zpoždění," upřesnil náměstek Kopal.

Nový most přitom měl být postaven podle úplně původních plánů už v roce 2011, téměř dva roky se ale táhly spory kolem výběrového řízení.

Neúspěšná firma se odvolávala k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a napadala výsledky výběrového řízení. Úřad dal sice zapravdu vedení Mladé Boleslavi, ale stavba se tím značně protáhla.

Svůj díl viny ale nyní má i zhotovitel, už v květnu totiž bylo jasné, že stanovený termín 4. října není reálné dodržet.

V tuto chvíli se tak lze pouze dohadovat, zda bude v této lokalitě přes Jizeru možné jezdit ještě letos.