„Se sousedkou jsme si řekly, že bychom chtěly podpořit sbírku paní Hany Síbrové (Mirčina sbírka) pro onkologické děti, která začíná vždy koncem léta. Poslední rok se vybíralo málo tabletů a věcí pro větší děti,“ poznamenala jedna z iniciátorek akce Běháme spolu Monika Baldová.

A tak dámy přišly s tím, že uspořádají sbírku. Z jejího výsledku by pak zafinancovaly právě ony nedostatkové tablety. Nechtěly však, aby z lidí jen tak „tahaly peníze“. Proto se rozhodly, že k tomu přistoupí unikátním způsobem.

„Napadlo nás, že budeme sportovat a posílat stokorunové zápisné, běhat, chodit nebo jezdit na kole. Peníze může každý dobrovolně posílat na účet. Ze zapojených pak koncem měsícem vylosujeme jednoho až tři lidi, kteří dostanou odměnu,“ podotkla Monika Baldová.

A výhry nejsou ledajaké. Každý přispěje tím, co umí. „Jsme mamky na mateřské, financí není tolik, ale nyní se třeba soutěží o domácí dort, který upeče kolegyně Jana Janků Kazdová,“ vysvětlila Monika Baldová.

V současné době má skupina již sto členů. Vybrané peníze se blíží k šesti tisícům korun. Za první měsíc, kdy akce běží, se jedná o slušný výsledek. Až vláda rozvolní proticovidová opatření, tak by mohlo dojít i na společný běh. To je však ještě hudba budoucnosti. Prozatím může běhat každý sám a ve facebookové skupině pak sdílet své sportovní úspěchy a navazovat nová přátelství.

Skupinu najdete na Facebooku po zadání hesla Běháme spolu. Připojit se může každý.