Mluvčí města Pavel Šubrt na webu Mladé Boleslavi informoval, že projekt mobilních kamer vznikl na základě doporučení členů poradního sboru primátora pro bezpečnost a veřejný pořádek. „Shodli se, že je vhodné a potřebné stávající kamerový systém v budoucnu částečně doplnit mobilními kamerami, které budou instalovány na konkrétním místě pouze po nezbytně dlouhou dobu,“ potvrdil.

Čtvrtá lokalita 

Nové mobilní kamery budou nyní sledovat oblast veřejné pláže v Podlázkách kvůli zvýšení pocitu bezpečí občanů především v jarních a letních měsících. Dále dohlédnou na vstup do Universe Clubu v Jičínské ulici, na který si občané stěžují kvůli narušování veřejného pořádku, a na okolí ubytoven v Dukelské ulici rovněž kvůli problémů s narušováním veřejného pořádku. Čtvrté místo pak vzešlo z podnětu Policie ČR. „Jeho upřesnění není možné z taktických důvodů,“ doplnil Šubrt.

Nyní v Mladé Boleslavi probíhá tipování dalších míst pro instalaci mobilních kamer. Ty se budou přesouvat mezi jednotlivými místy podle potřeby a na základě požadavků policie. Město však nevylučuje, že v některých lokalitách bude po vyhodnocení situace v budoucnu mobilní kamera nahrazena kamerou stacionární.

Bezpečnost obyvatel i ekonomická stránka

Podle vedoucího OBPK Vladislava Krále je cílem projektu mobilních kamer především zvýšení pocitu bezpečí u obyvatel a návštěvníků města. „V neposlední řadě je třeba zmínit ekonomickou úsporu, jelikož počet mobilních kamer není tak vysoký, jako by byl počet stacionárních kamer. Je třeba také zdůraznit, že mobilní kamery nenahrazují stacionární kamery, ale tyto kamery efektivně doplňují,“ řekl.