„Jan Hamáček mě informoval, že ve středu bude situaci řešit s vedením Policie ČR,“ uvedl k postupu věcí Lochman. Ten se společně se starostou Bakova nad Jizerou Radimem Šimáně, starostou Dolního Bousova Miroslavem Bočkem, starostou Kněžmostu Karlem Hlávkou, starostou Žďáru Janem Süsserem a starostou Kláštera Hradiště nad Jizerou Jiřím Navrátilem rozhodl napsat otevřený dopis právě ministru vnitra Janu Hamáčkovi. „Musíme obyvatelům garantovat bezpečnost v místě, kde žijí, ale současný stav Obvodního oddělení Policie ČR Mnichovo Hradiště je personálně nedostačující,“ podotkl Lochman.

Mnichovo Hradiště je zapojeno do projektu Bezpečné město, jehož myšlenkou je zvyšování bezpečnosti v dané obci a minimalizace kriminality. Úzká spolupráce mezi Policií ČR, městskou policií, samosprávou měst a dalšími institucemi nesla své ovoce. Doléhá na ni však nedostatečný počet policistů, který vedl také k pozvolnému navýšení kriminality.

Na územní obvod Mnichova Hradiště, který čítá 120 obcí, měst a místních částí, připadá 12 policistů, plný stav by byl při 27 strážcích zákona, uvádí otevřený dopis, v čem tkví celé jádro problému.