Že na budování úseku cyklostezky Greenway Jizera z Loukova do Bakova nad Jizerou bude spolupracovat s městem Mnichovo Hradiště, informoval Středočeský kraj na svém webu s tím, že radní na svém schválili znění smlouvy o spolupráci. Její uzavření smlouvy ještě musí schválit krajské zastupitelstvo.

„Cílem projektu je umožnění bezpečného pohybu pěších a cyklistů na dálkové páteřní cyklotrase v daném území tak, aby co nejméně využívali silnice,“ uvádí kraj.

Kraj, jakožto budoucí investor projektu, se například zaváže k vybudování stezky mezi jezem v Haškově a pískovnou Veselá. Petr Borecký, radní pro oblast veřejné dopravy, připomněl, že součástí stavby bude nejen komunikace, ale i lávka přes zdejší náhon.

| Video: Youtube

„Dále Středočeský kraj zajistí a zaplatí zpracování projektové přípravy navazujících úseků ve stupních dokumentace pro územní rozhodnutí, dokumentace pro stavební povolení a projektové dokumentace pro provádění stavby včetně pravomocného stavebního povolení a včetně veškerých vyjádření dotčených orgánů státní správy a podobně,“ doplnil radní s tím, že projektovou přípravu a realizaci Krajská správa a údržby silnic Středočeského kraje. „Na nás bude i údržba stezky,“ poznamenal.

Město se naproti tomu zaměří na bezúplatné předání projektové dokumentace do stupňů Dokumentace pro vydání společného povolení stavby, Projektové dokumentace pro provádění stavby a pravomocného Stavebního povolení.

Zahájení stavby Středočeský kraj plánuje na příští rok a bude na ni žádat o dotace z unijních i státních zdrojů. Předpokládaná cena prací činí zhruba 12 milionů korun, přesná cena ale bude známá až po skončení výběrového řízení na zhotovitele.

Greenway Jizera začíná v Jizerských horách.  Greenway Jizera vede po cyklotrasách Jizerskými horami, západními Krkonošemi, Českým rájem a Polabím. S projektem přišlo sdružení Český ráj a další partneři. Jeho cílem je vytvoření bezpečného a atraktivního koridoru podél řeky, kterým stojí za to projít pěšky či projet na kole, bruslích, koloběžce nebo proplout na lodi.
Zdroj: kudyznudy.cz