Program Hradozámecké noci na zámku v Mnichově Hradiště letos ponese podtitul Po stopách šlechtických rodů. Začne ve 14 hodin a potrvá až do pozdního večera.

„Hradozámecká noc se zaměří na Albrechta a Maxmiliána z Valdštejna a jejich manželky a příbuzné z rodu Harrachů. Připraveny jsou večerní oživené prohlídky, historická módní přehlídka, která ukáže, jaké bylo odívání od 17. do 19. století, dále dobové tance, loutkové divadelní představení nebo večerní nasvícení zámku,“ píše se na webu zámku s upozorněním, že na večerní prohlídky a módní přehlídku se doporučuje zakoupit si vstupenky dopředu online. To je možné zde.

Hradozámecká noc otevře po setmění také brány zámku Stránov. „Budou probíhat dvě prohlídky, první od 20 hod a druhá od 21 hod. Vstupenky je nutné si zakoupit předem,“ stojí v upozornění na Facebooku zámku. Objednat vstupenky je možné zde

Program Hradozámecké noci na zámku v Mnichově Hradišti
14:00 - 20:00 ukázky dobových tanců v sala terreně - soubory historického tance Mariane a Campanello
15:00 loutkové divadelní představení v sala terreně - pohádka „Kašpárek chodí pěšky" v podání divadla Čmukaři
18:00 módní přehlídka historického odívání v zámecké konírně - „Móda v průběhu staletí" - soubor historického tance Campanello
19:15, 20:00, 20:45 a 21:30 oživené večerní prohlídky zámku - „Je rok 1634, několik měsíců po smrti Albrechta z Valdštejna…"
20:00 - 22:00 ukázky dobových tanců v sala terreně - soubor historického tance Campanello
Zdroj: www.zamek-mnichovohradiste.cz