Posledních pět dnů bylo v Mnichově Hradišti náročných. Podle starosty Ondřeje Lochmana nebyly vůbec výjimečné stížnosti na hluk, odpadky po petardách, a našly se také koše rozstřelené petardami.

„Městské policii Mnichovo Hradiště se zatím podařilo identifikovat jednu osobu vinnou za zničení koše, dále také partičku, která zničila tento koš,“ uvedl Lochman na sociální síti k fotografii rozstřeleného odpadkového koše.

Do 30. prosince Mnichovo Hradiště vyměnilo 3 odpadkové koše a další zůstaly poničené, kromě toho ve městě přibylo polámaných značek, nepořádku po petardách a vyvrácených stojanů na kola.

„Výchovu vašich dětí radnice ani policie nenahradí. Mnichovohradišťská Městská policie kontroluje vybrané lokality. Pracovníci firmy Compag uklízí svátek nesvátek, proběhlo několik mimořádných svozů odpadu, posléze se opravují koše. Příští rok otevřu téma vyhlášky, která omezuje použití zábavní pyrotechniky časem i místem. Klíč ale neleží v těchto věcech na radnici, leží v jednání každého z nás – tak se nad tím na závěr roku každý zamysleme,“ vzkázal starosta Lochman.