Devítitisícové Mnichovo Hradiště letos opravilo chodníky a dlouho nevábný vzhled radnice dostal novou podobu. Tak to vnímá místní starosta Ondřej Lochman. V kontrastu s tím bylo pro Hradiště zdrcující vracení již přidělené osmi milionové dotace z ministerstva školství, s jejíž pomocí město chtělo zcela přebudovat sportoviště u 2. Základní školy na Masarykově náměstí. „Peníze jsme museli vrátit kvůli vyšetřování kauzy, ve které figuroval někdejší šéf českého fotbalu Miroslav Pelta. Nyní nám však dotace byla opět přidělena. S oslavami ale raději čekáme až na moment, kdy budeme mít peníze na účtu,“ řekl Lochman a dále uvedl, že mezi problematické projekty patří také zahájení stavby komunitního centra v Mírové ulici, které komplikuje stěhování trafostanice.

Městům se daří. A mladoboleslavský okres není výjimkou. „V letošním roce se ve větším měřítku začala úročit práce na projektech, které jsme připravovali v některých případech už od začátku volebního období,“ řekl Lochman. Z největších investic ho těší nedávno ukončená oprava fasády městské radnice, která je většinou obyvatel hodnocena velmi pozitivně, stejně tak výstavba vodovodu do místních částí Dobrá Voda a Lhotice, nebo revitalizace lesoparku. Mezi úspěchy letošního roku řadí starosta i rekonstrukci bývalé hasičárny v Hoškovicích, která slouží k setkávání lidí.

Starosta Lochman zmínil i postupné opravy chodníků. „Velmi dobrý pocit mám také z nastartování změn v továrně Kofoly, které by měly přinést zklidnění situace v lokalitě sousedící se závodem, nebo ze sousedského vzepětí v místní části Olšina. Tam letos poprvé přivítali advent společně rozsvěcením vlastního vánočního stromu,“ sdělil starosta.

Pokud se Mnichovo Hradiště skutečně dočká dotace z ministerstva, začne příští rok budovat už zmíněné sportoviště u 2. základní školy, které bude moci využívat i široká veřejnost.

„Dále hodláme zahájit výstavbu komunitního centra se školní jídelnou a zázemím pro Dům dětí a mládeže v Mírové ulici,“ zahleděl se do budoucnosti starosta a pokračoval ve výčtu dalších plánů. Město má totiž v úmyslu otevřít novou třídu mateřské školy v Jaselské ulici pro bezmála 30 dětí, opravit tři kilometry chodníků – například v ulicích Studentská, Na Výsluní, 5. května nebo Jana Švermy. „V plánu je i realizace mnoha menších investičních projektů. Zájemci se mohou s připravovanými projekty detailně seznámit na webu města v kartě investic,“ dodal na závěr starosta Mnichova Hradiště Ondřej Lochman.