Stránky se věnují bezmála dvacítce rozvojových ploch, jejich možnému budoucímu využití, možným regulacím soukromých záměrů, mýtům a faktům spojeným s těmito projekty a v neposlední řadě se chtějí stát platformou, kde obyvatelé Mnichova Hradiště mohou městu sdělovat své představy o rozvoji a o tom, jak kompenzovat případná negativa, která mohou projekty přinést.

„Již přes rok a půl chráníme Hradiště proti necitlivé výstavbě dokumentem Zásady rozvoje v Mnichově Hradišti. Debata posledního půl roku ukázala, že ač radnice již dlouho odolává tlakům developerů, je téma územního plánu a rozvoje tak složité, že je potřebné veřejnost informovat více,“ popsal starosta Ondřej Lochman. To má probíhat právě prostřednictvím nového webu, ale také pomocí měsíčníku Kamelot. „Proto jsme vytvořili speciální web, který ve srozumitelné formě informuje veřejnost,“ doplnil starosta. Současně jsou zde informace o tam jaké možnosti město má k regulaci rozvojových zón.

V neposlední řadě se zde Mnichovohradišťané mohou vyjádřit, jak by se mělo město rozrůstat. „Jestli zde má vyrůst například nový les, in-line dráha, sportovní hala nebo něco dalšího,“ vypíchl Lochman.

Město má prozatím na web pozitivní ohlasy. Lidé se zapojují do hlasování a vítají, že o tématu rozvoje vedení radnice více informuje.