„V současné době probíhají na Mladoboleslavsku četné stavební úpravy místních komunikací, čímž dochází k výraznému omezení plynulosti v silniční dopravě v našem regionu. Řidiči se tak musejí potýkat s mnoha dopravními omezeními,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková.

Na dálnici D10 to není žádný med mezi 46. až 53. kilometrem od Kosmonos na Bakov nad Jizerou. „Na této komunikaci ve směru na Turnov jsou zachovány dva jízdní pruhy a pouze jeden jízdní pruh ve směru na Prahu,“ popsala Nováková. Dokončení by mělo být až za měsíc 26. května.

Na silnici I/16 v katastru obce Jizerní Vtelno je v současné době úplná uzavírka. "Objízdná trasa v místě je možná pouze pro osobní dopravu. Nákladní doprava má určenou objízdnou trasou po dálnicích D10, D0, D8 a po silnici II/331,“ popsala další lapálii Nováková. Tady by mělo být hotovo 6. října.

S dalším omezením je potřeba počítat na silnici I/38 v úseku od 30. do 31,5. kilometru na obchvatu obce Debř-Hrdlořezy. Na místě je kyvadlový provoz a hotovo by mělo být 20. května.