Podle záznamů Povodí Labe stoupla řeka nad zdejší hranici stupně povodňové aktivity v Bakově nad Jizerou v pondělí dopoledne. Postupně se dostala až na druhý stupeň povodňové aktivity, přičemž maxima, 526 centimetrů, dosáhla o půlnoci. Od té doby hladina pozvolna klesá. V úterý v 8 hodin ráno se vrátila na první stupeň povodňové aktivity, 11 hodin se blížila jeho spodní hranici a posléze se hladina vrátila na běžný stav.

Podobně jako o Vánocích museli v Bakově, a také v Mnichově Hradišti či Mladé Boleslavi, přijmout bezpečnostní opatření. V Mladé Boleslavi už v pondělí dopoledne zavírali v Podlázkách silnici kvůli zvýšené hladině řeky. Večer pak místním obyvatelům strážníci za pomoci pracovníků firmy Compag rozváželi pytle s pískem.

Zavřená silnice v Loukově

Silnice u Loukova, kde bylo v noci 50 cm vody. | Video: KSÚS

„V 19.30 byli obyvatelé Podlázek megafonem strážníky upozorněni, že povodňová komise magistrátu vyhlásila II. stupeň povodňové aktivity, " řekl velitel městské policie Tomáš Kypta.

Ačkoliv řeka během noci výrazně klesla, bylo ještě v úterý ráno nutné zavřít část silnice poblíž vineckého jezu. „Od 6 hodin je neprůjezdná komunikace u jezu pod Vincem. V lokalitě bylo rozmístěno dopravní značení," doplnil Kypta. Později město informovalo na svém webu, že silnice je opět průjezdná

Uzavřena byla i silnice III/2591 v úseku Zámostí - Mladá Boleslav nebo komunikace v Loukově. Bakov nad Jizerou ráno na svém Facebooku informoval, že zůstává uzavřena i silnice mezi Bakovem a Malou Bělou. Otevřena bylo odpoledne.

Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje uzavřela kvůli velké vodě více silnici. Na Facebooku však již informovala, že se situace zlepšuje. „Záplavy pomalu ustupují a my začneme během úterního odpoledne uzavřené silnice znovu otevírat,“ napsala KSÚS.