„Aktuálně skutečně hledáme nové policistky a policisty, kteří by se chtěli podílet na zlepšování bezpečnostní situace a veřejného pořádku, dohlížet na bezpečnost na silnicích a bojovat proti kriminalitě,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková s tím, že se aktuálně hledá 52 nových policistů.

Noví policisté mohou nastoupit jako dopravní policisté nebo na šesti obvodních odděleních a to na některém ze dvou v Mladé Boleslavi, v Bělé pod Bezdězem, Benátkách nad Jizerou, Dobrovicích, anebo v Mnichově Hradišti.

Nové posily dostanou náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun. „Po ukončení základní odborné přípravy (po 1 roce) služební příjem činí od 30 do 32 Kč hrubého dle služebního zařazení“ dodala Nováková.

Pro získávání nových policistů v rámci celého Středočeského kraje policie spolupracuje s úřady práce v regionu i mimo něj, účastní se burz a veletrhů práce. „Dále zveme žáky maturitních ročníků středních škol na naše sportovně charitativní akce Přes bariéry s policií. Na těchto akcích mají studenti možnost vyzkoušet si testy fyzické způsobilosti, které jsou součástí přijímacího řízení,“ popsala Nováková.

Mezi benefity, které noví strážníci získají, patří 6 týdnů dovolené, kratší délka základní doby služby (37,5 hod/týden), možnost kariérního růstu, pravidelná lékařská péče, příspěvek na penzijní nebo životní pojištění, po patnácti letech služby má policista nárok na dvoutýdenní ozdravný pobyt nad rámec dovolené a doživotní výsluhový příspěvek.

Jaké jsou podmínky k přijetí?
Hlavní podmínkou pro přijetí je úspěšné absolvování přijímacího řízení, které se skládá z osobnostní, fyzické a zdravotní způsobilosti. Dalšími podmínkami přijetí jsou:
* trestní bezúhonnost
* české občanství
* minimálně středoškolské vzdělání ukončené maturitní zkouškou
* nebýt členem politických stran nebo hnutí
* nevykonávat živnostenskou nebo jinou výdělečnou činnost a nebýt členem řídících nebo kontrolních orgánů právnických osob, které vykonávají podnikatelskou činnost