Jednou z velkých akcí v poslední době byla přednáška na Střední zdravotnické škole v Mladé Boleslavi, kde se bezprostředně po ní zapsalo 27 tamních studentů do registru.

Dárci kostní dřeně. Střední zdravotnická škola
Studenti trhli rekord! Do registru dárců kostní dřeně se jich zapsalo 27

K tomu všemu se ale hrdinům povedl ještě jeden husarský kousek. Zapsaly se jim také dvě celebrity - Tamara Klusová a Marie Doležalová, které se tím nezdráhaly pochlubit na sociálních sítích a inspirovat tak tisíce svých fanoušků.

„Tamaře i Marušce strašně moc děkujeme za důvěru, že do toho šly s námi. Holky odvedly ohromný kus práce s osvětou, protože samy na sobě ukázaly, jak jednoduché vlastně je do registru vstoupit, ačkoliv je to tak významný krok,“ uvedla Martina Chmelová.

Obě ženy také lidem předaly informaci o druhém způsobu odběru krvetvorných buněk přes krevní separátor, o kterém většina lidí stále neví a bojí se odběru z pánve pod narkózou. „Po každém takovém příspěvku se na nás obracelo opravdu strašně moc lidí, kteří by rádi do registru také vstoupili. My jsme jim radili, kde se mohou zapsat a pomáhali s konzultací zdravotního stavu,“ dodala Martina s tím, že také chodila řada dotazů z různých koutů Česka, které se ptaly, kdy hrdinové zavítají právě k nim. Této skupině se povedlo posbírat už více než 400 nových potencionálních dárců kostní dřeně. S nábory teď budou jezdit po celé české republice. Dobře je lze sledovat na sociálních sítích.

Ve Všetatech byl otevřen Památník Jana Palacha.
Ve Všetatech byl otevřen Památník Jana Palacha