I když premiér Andrej Babiš (ANO) vysvětlil, že specializace těchto dvou nemocnic má zabránit podobnému rozšíření koronaviru v rámci nemocnic, jako se to stalo v Itálii, neznamená to, že s léčením těžších případů vyžadujících hospitalizaci jinde by se nepočítalo.

V úterý oznámila Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi, že také ona se připravuje na případný větší nápor pacientů nakažených koronavirem. A ve velkém.

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Souvisí s tím citelné omezení běžného chodu. Od úterý nemocnice výrazně omezuje jak ambulantní provoz, tak fungování lůžkových oddělení s tím, že v plném rozsahu zůstává zajištěna akutní péče i péče o onkologické pacienty. "Do konce týdne budou postupně omezeny plánované neakutní operace. Pracovníci jednotlivých oddělení obvolávají objednané pacienty a informují je o dalším postupu," uvedla mluvčí nemocnice Hana Kopalová.

Provoz některých ambulancí byl do odvolání zcela zrušen, jinde se věnují jen akutním případům a neodkladným stavům; ve věcích konzultací s lékařem či předepsání léků na recept jsou pacienti odkazováni na kontakt přes telefon.

Pracovníci jednotlivých oddělení objednané pacienty obvolávají, aby jim oznámili zrušení termínu. Podobné je to ostatně i v dalších středočeských nemocnicích.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in