Uklidnit klienta, poskytnout mu emoční podporu, stabilizovat ho a nabídnout mu možné řešení tíživé situace. To je cílem telefonické Linky důvěry SOS, která v Mladé Boleslavi funguje už 20 let společně s Centrem psychoterapie. Za tu dobu zaznamenala už více než 100 tisíc telefonátů a stovky zachráněných životů.

Ve středu si výročí tohoto zařízení připomněly nejen jeho duchovní rodiče, ale také klienti, kterým setkání s Linkou důvěry mnohdy změnilo život, a veřejnost.

„Doufám, že každý z přítomných si odtud odnese i nějakou novou informaci, poplácávání po ramenou je sice hezké, ale nikomu nepomůže," nechala se na malé scéně Městského divadla slyšet Renata Nekolová, která před 20 lety Linku důvěry spoluzakládala.

Dnes Linka a Centrum psychoterapie sídlí ve Václavkově ulici čp. 950 a kromě telefonické pomoci nabízí také ambulantní psychiatrickou pomoc. Fakt, že možnost podělit se s někým dalším o své problémy a bolesti, je zdrojem obrovské úlevy, byl vidět během středeční oslavy. Linka důvěry je jedna velká rodina, která si navzájem dodává sílu. Jak zaznělo v písni, pár přátel stačí mít.