Jak uvedla Lenka Sikorová, mluvčí mladoboleslavské policie, v jejich sítích uvízl například sedmapadesátiletý šofér. Muži zákona ho zastavili kolem půl druhé odpoledne mezi obcemi Byšice a Košátky.

„Hlídka ho vyzvala k podrobení se odbornému měření na přítomnost alkoholu v krvi. Přístroj ukázal, že střízlivý není, protože mu naměřil přes tři promile," konstatovala Lenka Sikorová.

Netrvalo dlouho a do statistiky si mohli zapsat dalšího hříšníka. Kontrolovali ho v obci Veselá.

„Při prověřování dvacetiletého mladíka jsme zjistili, že má blokované řidičské oprávnění z důvodu dosažení dvanácti bodů v kartě řidiče," poznamenala policejní mluvčí. Na to konto mladému řidiči sdělili podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. „Pokud ho obviníme, může mu za tyto delikty hrozit až tříletý pobyt za mřížemi," dodala Lenka Sikorová.

A protože státní policie viděla, že hříšníků se na jaře vyrojilo opravdu hodně, vyrazili následující den na kontrolu řidičů i se strážníky.

V půl osmé večer zadrželi v centru Mladé Boleslavi, konkrétně na náměstí Republiky, čtyřicetiletého řidiče. Ani s jeho dodržováním silničního zákona nebyli spokojení. V jeho krvi kolovala téměř jedna a půl promile.

„Podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání si vyslechl i jednačtyřicetiletý řidič vozidla BMW, u který řídil i přesto, že měl udělený několikanásobný zákaz řízení motorových vozidel," dodala Lenka Sikorová.

Řidiče dále upozornila, že kontroly budou během roku rozhodně pokračovat. Policisté se při nich budou soustředit nejen na výše zmíněný alkohol, ale také na technický stav vozidel a platné osobní doklady.