Takový fofr policisté v Mladé Boleslavi už dlouho nezažili. Od neděle se jim hlásí majitelé poškozených aut, která má na svědomí teprve sedmnáctiletý mladík.

Řádění mladíka oznámil hlídce v terénu svědek s tím, že se pohybuje po ulici Jiráskova od Modré Hvězdy směrem ke Kosmonosům a kope i mlátí do zrcátek u vozidel.

„Mladík byl zjištěn hlídkou i kamerovým systémem kousek od křižovatky ulic Jiráskova a 17. listopadu, kde spatřil hlídku a začal utíkat na třídu V. Klementa,“ uvedl policejní mluvčí Ladislav Mareš. Následně proběhl mezi Penny marketem a prodejnou koberců na parkoviště do ulice Mládežnická, kde utíkal za panelové domy.

Muže ale sledovaly kamery a pracovník kamerového systému pomáhal v navigaci hlídce v terénu, která jej zanedlouho dopadla a předala Policii ČR.
Policistům se od neděle hlásí řady majitelů poškozených aut. Celkem jich poničil nejméně 17.

„Škoda již přesáhla 5 tisíc korun a případem se zabývá služba kriminální policie a vyšetřování,“ uvedl policejní mluvčí Ladislav Mareš. Mladík je sice nezletilý, ale je mu více než 15 let, takže jej nejspíš trest nemine. Podle policie nadýchal po převezení na stanici přes jedno promile alkoholu.