Soutěžící děti byly z prvního a druhého stupně základních škol z Příbrami, Kutné Hory, Mladé Boleslavi, Kolína, Berouna, Nymburka a Mělníka. Soutěžily ve dvou kategoriích podle věku. Své dovednosti museli ukázat na osmnácti stanovištích. Ta byla kontrolována hlídkami, které zároveň hodnotily výkony malých zdravotníků. A co se na stanovištích dělo? Za úkol měly například ošetřit a ovázat zlomeninu, resuscitovat, vědět ale museli také to, jak zraněného bezpečně transportovat,  nebo jak zastavit tepenné krvácení po poranění nožem.

„Pět stanovišť bylo zaměřeno na první pomoc, kde velmi věrohodně maskovaní figuranti simulovali skutečné obtíže. Čtyři stanoviště pak byla pouze doplňková, týkají se testů znalostí z anatomie, první pomoci. Testy se týkaly lidského těla, první pomoci, bezpečné jízdy na kole, ale také dopravy," upřesnila Michaela Mittnerová, ředitelka úřadu Oblastního spolku ČČK Mladá Boleslav.

Cílem soutěže bylo vybojovat postup do republikového kola a naučit se si kolektivně pomáhat při zátěžových situacích. Obtížnost jednotlivých soutěží prý ale nebyla nesplnitelná, svěřila se Boleslavskému deníku se svými dojmy Barbora Platilová, soutěžící z Benešova. „Na soutěži u nás v Benešově jsme se umístili na prvním místě. Tady v Mladé Boleslavi se mi zdá soutěž těžší, ale zvládnout se to dá," přiznala.

Pro některé mladé zdravotníky soutěž ale nebyla jen pouhou zkušeností a hrou. „Po základní škole chci jít studovat na Střední zdravotní školu. Chci být záchranářkou," svěřila se Alžběta Černá, velitelka staršího týmu Mladoboleslavského ČČK.

Výsledky soutěže krajského kola

1. kategorie
1. místo: Základní škola T.G. Masaryka Mladá Boleslav
2. místo: Základní škola J.A. Komenského Kly
3. místo: Základní škola Kutná Hora Kamenná stezka 40
2. kategorie:
1. místo: Místní skupina ČČK Mladá Boleslav
2. místo: Základní škola Čerčany
3. místo: SDH Březnice

Republikové kolo se koná 13. – 15. června v Praze na Petříně.