Jen za období od července do začátku září měl muž minimálně ve čtyřech případech krást v obchodech s drogerií a oblečením a odcizit věci v hodnotě 13 tisíc korun. Tím však zdaleka neskončil. V tomto období se také vloupal do domu v Mladé Boleslavi, odkud odcizil dva nástěnné obrazy a soupravu stříbrných příborů v celkové hodnotě 120 tisíc korun. V dalším případě se mu zase zalíbil vystavený zahradní nábytek před prodejnou v Jičínské ulici.

Mluvčí policie Barbora Schneeweissová uvedla, že už v polovině září skončil nenechavec v rukou policie. „Sdělili obvinění z přečinu krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody, za což mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody,“ připomněla.

Ilustrační foto
Vyberte peníze a předejte je kurýrovi, řekl podvodník ženě. Přišla o půl milionu

Muž se však neponaučil a na policejní služebně skončil v polovině listopadu znovu. Policistům se podařilo zjistit, že na konci srpna měl ve vlaku odcizit peněženku z kabelky jedné z cestujících. „Dále pak na začátku listopadu ve výkupně zlata odcizil volně položené dva kusy zlatých zubních můstků v celkové hodnotě 13 tisíc korun,“ doplnila mluvčí další z kousků, které notorický zloděj předvedl.

Muž tak čelí dalšímu obvinění, tentokrát ze spáchání přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a krádeže, za což mu hrozí tři roky vězení. A tam se obviněnému zřejmě hodně nechce. „Na muže byl Okresním soudem v Mladé Boleslavi vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody, kam ale muž v uvedený termín nenastoupil,“ doplnila mluvčí.