Město Mladá Boleslav na svém webu informovalo, že rada města v pondělí 19. února schválila zadávací dokumentaci pro vypsání nadlimitní veřejné zakázky na kompletní rozšíření třídy Václava Klementa. Město tak podle svého vyjádření na své straně splnilo všechny podmínky pro přípravu této mimořádně velké investice.

„Vypsat veřejnou zakázku ovšem musí Středočeský kraj a teprve po výběru zhotovitele bude možné upřesnit, kdy konkrétně v letošním roce začne vlastní stavba,“ píše se na webu. Podle informací Deníku by se středočeští radní měli projektem zabývat v nejbližších dnech.

Trenažér v podobě Škody Scala v patře Klaudiánovy nemocnice.
Unikátní nápad: trenažér auta pomáhá v nemocnici pacientům učit se nastupovat

Rozšíření se má týkat komunikace číslo III/0167 v úseku od Bondy centra až ke křižovatce s ulicí 17. listopadu. Práce by měly trvat lehce přes dva roky a budou rozdělené do etap. Město uzavřelo se Středočeským krajem už v březnu 2019 smlouvu o spolupráci veřejných zadavatelů na kompletní rozšíření třídy.

„Zavázalo se zajistit projektovou dokumentaci včetně vydání územního rozhodnutí, stavebního povolení, autorského dozoru a komplexní majetkoprávní přípravy, a finančně zajistit ze svého rozpočtu stavební část stavebních objektů, které nejsou součástí komunikace, bezúplatně převést všechny pozemky pod komunikací vybudované v rámci této akce na Středočeský kraj a udržovat dešťovou kanalizaci na nově vybudovaném úseku komunikace,“ připomíná boleslavských magistrát s tím, že Středočeský kraj se zavázal použít zpracovanou projektovou dokumentaci k výběru zhotovitele stavby a finančně zajistit stavební objekty, které jsou součástí komunikace.