Cvičiště, které by mělo sloužit zejména výcviku žadatelů o řidičský průkaz, ale také jako moderní dětské dopravní hřiště, by mělo vzniknout na pozemcích Středočeského kraje, které jsou součástí areálu krajské SOŠ a SOU Mladá Boleslav. Škola by ho měla zároveň provozovat. Do projektu by se měly zapojit Statutární město Mladá Boleslav, Nadační fond Škoda Auto, Platforma VIZE 0 a Asociace autoškol České republiky.

| Video: Youtube

Radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha připomněl, že toto multifunkční dopravní cvičiště je unikátní projekt.

„Je příkladným propojením subjektů soukromé a veřejné sféry má ambici stát se modelem pro obdobné řešení pro jiná města na celorepublikové úrovni,“ sdělil s tím že účelem memoranda je deklarovat vážný zájem všech zúčastněných stran o spolupráci a stanovit její základní obrysy.

Středočeský kraj na svém webu uvádí, že odhadované náklady na celý projekt jsou zhruba 25 milionů korun. Záměr byl akcelerován na základě studie proveditelnosti, kterou objednal Nadační fond Škoda Auto s podporou dalších partnerů. „Konečná výše finanční spoluúčasti bude upravena v následných dílčích smlouvách mezi jednotlivými smluvními stranami na základě konečných nákladů na realizaci Projektu vzešlých ze zadané veřejné zakázky, jejímž zadavatelem bude Středočeský kraj,“ píše se na webu kraje.