V sobotu 1. května 2010 se veřejnosti otevřou brány boleslavského koupaliště. Areál bude přístupný již od devíti hodin ráno. Slavnostní zahájení nové sezony s bohatým programem pro celou rodinu je připraven na odpoledne.

Bohatý program

„Chtěli jsme na koupaliště pozvat opravdu všechny věkové kategorie – tomu je uzpůsoben i program – od 14 do 16 hodin vystoupí populární dvojice Eva a Vašek, od 16.45 do 17.45 hodin pobaví děti Petra Černocká.

Od 18 hodin bude pódium patřit Schovankám a od 19 hodin uvede přítomné do varu Luboš Odháněl a W.I.X. Hitmakers,“ uvedl František Havelka z Městské společnosti rekreační a sportovní areály Mladá Boleslav.

Modely lodí k zapůjčení

Pro děti je navíc připraveno předvádění RC modelů lodí. „Jednotlivé modely si zájemci budou moci zapůjčit a vyzkoušet, a navíc si s nimi i zazávodit v některé ze soutěží,“ upřesnil Havelka.

Teplejší voda

Návštěvníci koupaliště určitě ocení novinky, které přibyly od loňského roku – stávající občerstvení bylo rozšířeno a nechybí ani malá cukrárna.

„Největší změnou ale bude pro všechny fakt, že se bazény koupaliště napustí vodou o 25 stupních Celsia a voda tedy bude o poznání teplejší, než byli lidé zvyklí. Navíc se tím určitě prodlouží celá sezona,“ dodal Havelka.

Dopravní podnik města Mladá Boleslav připravil pro zájemce možnost svézt se zítra na koupaliště zdarma.

Doprava zdarma

Zhruba od půl druhé do půl páté vypraví deset autobusových spojů a stejný počet autobusů pojede i zpět.

„Ve směru do stanice Jičínská bude linka vedena z Kosmonos okolo bývalého kina Forum, ulicí 17. listopadu, Jana Palacha, Na Radouči, U Stadionu, Havlíčkova a dále Laurinovou ulicí přímo ke koupališti. Zpět po stejné trase budou autobusy odjíždět ze stanice od trafiky,“ řekl provozní náměstek Jan Holub.