Web ČTK České noviny uvádí, že podle Povšíka půjde o největší protest od roku 2015. Automobilka podle něj každou minutu vyrobí jedno auto. „Dvě hodiny se nebude vyrábět, dvě hodiny nebudou sjíždět z pásu auta," doplnil pro České noviny Povšík. Ztráty ale společnost v průběhu roku je schopná dorovnat.

Shromáždění začne ve 12 hodin na třídě Václava Klementa mezi 8. a 11. bránou, hlavní program je plánován po 13. hodině. Očekává se účast 8000 lidí ze závodu Škoda, akce je však otevřená i veřejnosti. Součástí happeningu bude program spojený s důvody stávky, dále hudba a občerstvení, přičemž akce má skončit kolem 15 hodin státní hymnou.

Zástupci odborů již dříve ve svém časopise Škodovácký Odborář zdůraznili, že stávka není vedena proti zaměstnavateli, proto se přímo na území Škoda Auto protestovat nebude.

Zaměstnanci budou v rámci akce „1 hodina mínus“ v daný den pracovat o hodinu méně. „Na ranní směně si označí konec práce již po 13. hodině (nejdříve ve 13.01) a zaměstnanci přicházející do zaměstnání na odpolední směnu si označí začátek práce až po 14. hodině (nejpozději do 14.58 hodin). Hodina minus se eviduje jako kód 639 – nepřítomnost z důvodu překážky na straně zaměstnance,“ píše Odbořár s tím, že ti zaměstnanci, kteří nemohou z různých důvodů označit hodinu minus, podepíší podporu stávce a protestu na podpisový arch, které jsou rozmístěny na různých pracovištích po společnosti.

Roman Ďurčo na svém Facebooku v souvislosti se středeční tiskovou konferencí napsal, že do protestů v průmyslových podnicích se v pondělí zapojí pracovníci stovek podniků. „Půjde téměř o milion lidí! Stovky tisíc pracovníků budou zároveň na manifestacích a demonstracích v podnicích i městech napříč republikou. Mám velkou radost, že se každý den přidávají další a další odborové organizace. Pevně věřím, že Úřad vlády ČR Petr Fiala tento důrazný signál pochopí a začne konečně vést skutečný sociální dialog,“ uvedl.