„Letos se žádný společný program neuskuteční. Zájemci mohou dorazit na podvečerní kulturní vystoupení do parku na výstavišti v rámci Novoročních trhů,“ řekla mluvčí magistrátu Šárka Charousková. Poslední den v roce vystoupí na výstavišti Bohuš Matuš, a to od 16.30 a 17.30 hodin. Na Nový rok ve stejný čas na stejném místě zahraje folkové duo Ty a My.

Pro ty, kteří chtějí strávit poslední hodiny roku v pohybu, se chystá další ročník Silvestrovského běhu v parku Štěpánka. Prezentace je od 9.20 u hudebního pavilonu. Trasy jsou podle věkových kategorií od 150 metrů pro nejmenší až po 3 000 metrů pro juniory, muže a ženy.

Ilustrační foto.
Muže svážejícího dřevo z lesa zavalil traktor. Na místě zemřel

V Mnichově Hradišti chystají na Silvestra malou rozlučku v místním kině. Na 16.30 je naplánována projekce romantické komedie Šťastný nový rok 2: Dobro došli. Příchozí dostanou sklenku šampusu na přivítanou. „Přijďte se se starým rokem rozloučit také k nám do kina, těšíme se na vás,“ lákají pořadatelé z kina.

Originálně přivítají nový rok v Bělé pod Bezdězem. Zájemci mohou přijít v 17 hodin na Masarykovo náměstí, kde se uskuteční Novoroční vyzvánění. „Místo tradičního ohňostroje jsme pozvali Pražskou mobilní zvonkohru. Přiveze ji Petr Rudolf Manoušek, který reprezentuje již třetí zvonařskou generaci v Čechách. Při novoročním vyzvánění nám zvony rozezní český interpret carillonérského umění Radek Rejšek,“ uvedli zástupci radnice.

Místo zrušených Vánočních trhů spustilo město Mladá Boleslav v pondělí 27. prosince ve čtyři odpoledne Novoroční trhy. Park Výstaviště zaplnily stovky lidí.
OBRAZEM: Boleslavané se dočkali. Novoroční trhy rozzářily park na výstavišti

Tradice se naopak budou držet v Benátkách nad Jizerou. Novoroční ohňostroj se uskuteční na nádvoří benáteckého zámku od 19 hodin. Doprovodná hudba k ohňostroji bude zároveň přenášena Signál rádiem.

Připomeňte si ohňostroje z předchozích let:

Novoroční ohňostroj v Benátkách nad Jizerou 2021

Novoroční ohňostroj v Benátkách nad Jizerou 2020

Novoroční ohňostroj v Benátkách nad Jizerou 2019

Novoroční ohňostroj v Benátkách nad Jizerou 2018

Mladá Boleslav přivítala nový rok zvoněním a ohňostrojem 2020

Ohňostroj v Mladé Boleslavi 2018