Zástupci magistrátu a stavební firmy minulý týden ve čtvrtek celý projekt představili přímo na místě. Tedy na severním sídlišti mezi bytovými domy Jana Palacha 1107 - 1112 a 17. listopadu 1331 – 1134. Vnitroblok mají obohatit vodní prvky, nové stromy, lavičky, dětské hřiště či nové odpadkové koše.

Podle Ivana Rudiše, který provádí stavební dozor, bude při výstavbě cestiček použita zámková dlažba. „Ta je pochopitelně propustná a veškerá dešťová voda by se tak měla vsáknout. Podle předpokladů by se na místě neměly vytvářet žádné kaluže nejméně v příštích deseti letech,“ řekl Rudiš.

Zdroj: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

Staveniště bylo firmě oficiálně předáno 15. ledna, krátce na to začaly práce. Původní termín dokončení byl stanoven na 19. dubna. Vzhledem k náročným pracím ve tvrdém podloží se předpokládá jeho prodloužení asi o deset dnů. Do konce dubna by však práce měly být rozhodně hotové.

„Jsme rádi, že tomuto místu vtiskneme přívětivější tvář. Jedná se o prostor, který si podobnou revitalizaci určitě zaslouží. Navíc se nám na investici podařilo vyjednat finance z externích zdrojů. Děkujeme za podporu Norským fondům a Státnímu fondu životního prostředí (SFŽP),“ řekl první náměstek primátora Jiří Bouška.