Město Mladá Boleslav nepatří mezi nejkrásnější. Je to dáno vývojem, rozlohou i samotnou přítomností automobilky Škoda. Musí se to změnit a se snahou větších rozměrů konečně přichází také sama firma.

„Město i automobilka již vytvořily pracovní týmy, které rozpracovávají konkrétní oblasti vhodné ke spolupráci. V čele městského pracovního týmu stojí náměstek primátora Adolf Beznoska, v čele týmu automobilky je člen představenstva Bohdan Wojnar,“ sdělila mluvčí města Mladá Boleslav Hana Koišová.

Firma rovněž rozhodla, že součástí komise budou i zástupci 19 tisíc zaměstnanců firmy. „Chceme spolupracovat, protože se nás spousta věcí dotýká i regionálně, lidé k nám dojíždí, potřebujeme proto dobrou infrastrukturu a dopravní obslužnost a také, abychom měli možnosti nástupních ploch pro naše odboráře a zaměstnance v případě protestních akcí atd. Jde nám i o spoustu dalších věcí, jako je ekologie, zeleň, žití v tomto městě,“ říká předseda Podnikové rady odborů KOVO Jaroslav Povšík.

Primátor Raduan Nwelati novinářům řekl, že nad rámec jednání těchto pracovních skupin by se měl zhruba jednou za dva až tři měsíce setkávat i přímo s předsedou představenstva Škody Auto Winfriedem Vahlandem. Ten také hned po svém příchodu do firmy naznačil, že město potřebuje změnu, přestože jej obecně považuje za příjemné místo. „Město Mladá Boleslav se mi líbí, ale otevřeně říkám, že jsou tady zákoutí, která se mi nelíbí vůbec. Bude těžký oříšek to změnit, ale v nové komisi se pokusíme o zlepšení. Tato lokalita zatím nemá tu atraktivitu, kterou by mohla mít,“ sdělil na podzim Vahland.

Zástupci města a automobilky konkrétně již jednají o otázkách kolem revitalizace Ptácké ulice a zajištění financování nového mostu do Čejetic. „Na spolupráci se těším, protože každá změna v oblasti Ptácké ulice bude velmi pozitivně vnímána občany a myslím, že zase posune město trochu dopředu,“ řekl v pátek primátor Nwelati.