„S ohledem na nařízení vlády a aktuální epidemiologickou situaci přistoupilo město Mladá Boleslav ke zrušení všech předvánočních akcí. Neuskuteční se tak rozsvěcení vánočního stromu, které se mělo konat v neděli 28. listopadu, konat se nebudou ani podvečerní adventní trhy na Výstavišti. Stejně tak se ruší Mikulášské odpoledne, které se mělo uskutečnit 5. prosince, a Vánoční jarmark, který se měl konat 11. prosince na Českobratrském náměstí,“ uvedla mluvčí magistrátu Šárka Charousková.

Přitom večerní adventní trhy se měly konat od nadcházející neděle každý den až do Silvestra s výjimkou samotných vánočních svátků. Vláda však veškeré trhy s výjimkou prodeje stromků a ryb zakázala.

Akce ruší i další města

Program kolem rozsvěcení vánočního stromu ruší také v Mnichově Hradišti. „S ohledem na vyhlášená opatření jsme bohužel donuceni adventní akce rušit. Rozsvícení vánočního stromu v Mnichově Hradišti a rozsvícení radnice uskutečníme v neděli v 17 hodin bez kulturního a stánkového programu. Veškerý další plánovaný nedělní program se ruší,“ oznámila radnice v pátek na svých stránkách.

Online reportáž

Nad zrušením akcí vyjádřili lítost. „Je nám to velmi líto, na adventních přípravách pracovali kolegové z Klubu Mnichovo Hradiště a radnice dlouhé měsíce, stovky hodin času. Jsou to události, na které jsme se společně těšili, k Vánocům patří,“ uvedlo vedení města.
Kompletní program zrušili také v Benátkách nad Jizerou. „Všechny akce pořádané městem Benátky nad Jizerou jsou zrušené. Toto rozhodnutí se týká i letošního Benáteckého adventu. Stromečky budou rozsvíceny během nedělního dne bez naplánovaného slavnostního programu,“ konstatovali zástupci radnice.

Po Mladé Boleslavi od úterý začal jezdit autobus polepený adventními a vánočními motivy.
Sváteční cestování. V Mladé Boleslavi jezdí vánoční autobus

Připomeňte si rozsvěcení vánočních stromů v minulých letech:

Z rozsvícení vánočního stromu v parku na Výstavišti v Mladé Boleslavi v roce 2019

Z rozsvícení vánočního stromu v Mnichově Hradišti 2019

Rozsvěcení vánočního stromku v Dobrovici 2019

Rozsvěcení vánočního stromku na Staroměstském náměstí v roce 2018

Rozsvícení vánočního stromečku v Kolomutech 2018

Rozsvícení vánočního stromečku v Kosmonosech 2018

Vánoční stromek v Bakově rozsvítil v roce 2017 vznášející se anděl