„Věřím, že i akce Milostivé léto, ke které se aktivně stavíme, může pomoci lidem v této těžké době. Konkrétně se mohou zbavit exekučních poplatků, sankcí nebo úroků. V našem případě se to týká například dlužníků, u kterých evidujeme nezaplacené nájmy. Všechny tyto osoby oslovujeme dopisem a nabízíme jim tuto možnost úlevy stejně jako v minulém roce,“ řekl první náměstek primátora Jiří Bouška.

Magistrát v dopise dlužníkům upozorňuje, že pokud zaplatí v období mezi 1. září a 30. listopadem letošního roku jistinu dluhu a poplatek ve výši 1815 korun z pohledávky, která je po nich vymáhána exekučně, bude jim odpuštěn zbytek dluhu. Zároveň jsou dlužníci upozorněni, že při řešení této situace se mají obrátit na exekutora, který vede jejich exekuční řízení. Jen ten jim může s řešením této situace pomoci a bude zároveň kontaktovat město jako oprávněného z pohledávky.

Oddělení bytového hospodářství na magistrátu eviduje celkem 95 exekucí, kterých se mohlo týkat Milostivé léto. Loni této možnosti oddlužení využily dvě osoby a exekuce byly ukončeny. Výše jistiny, které se Milostivé léto mohlo týkat, činila ke konci loňského roku celkem přes 6 milionů korun. V rámci Milostivého léta bylo dosud celkem uhrazeno 21 247 korun na jistině.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.