Novým územním plánem Mladé Boleslavi se intenzivně zabývá pracovní skupina. „Co se týká termínů, je územní plán hodně těžko hmatatelná věc,“ odpověděl náměstek Jiří Bouška na otázku, zda existuje datum, kdy by mohl být nový územní plán hotový a zda zohlední výstavbu bytů. „Územní plán by měl odpovídat nějaké strategii města, jak území dál využít do budoucnosti, to tam stoprocentně bude. Když se podíváte na naši mapu, tak kde lze hromadné bydlení stavět, je třeba směrem k letišti – Bezděčín, Maroko,“ vyjmenoval Jiří Bouška.

Větší zástavba by byla možná i na sídlištích. „Tam jsou pozemky jen pro pár bytů, třeba padesát, sto, to neřeší celkovou problematiku,“ vysvětlil. Hovořil i o problémech, když se kvůli plánované výstavbě v některých částech města sousedé odvolávají.

Developeři podle něj mohou mít i problémy, když stavební řízení trvá dva, tři roky. „Developeři mají v této době těžké spaní. Spousta lidí chce bydlet ve městě, využívat jeho infrastrukturu, mít vše blízko, svůj komfort a místo na zaparkování, ale nechce, aby mu tam někdo stavěl – taková je realita,“ zhodnotil situaci.

Primátor Raduan Nwelati už v minulosti hovořil o tom, že je také k úvaze, jak byty postavit – zda by je mělo stavět město, nebo developer, případně zda má jít o společný projekt. Mladoboleslavský náměstek Robin Povšík k tomu tehdy uvedl, že souhlasí s rozhodnutím, aby bytovou kapacitu neřešil primárně developerský projekt, ale aby hlavní roli hrálo město.