Jednička mezi ostudami je už dlouhá léta jasně daná. Hlavní nádraží. Nevzhledná budova, jejíž rekonstrukci slibuje Správa železnic už řadu let. Naposledy jsme o ní psali před třemi lety. „Byla zpracována studie variantního řešení. Z možností rekonstrukce a novostavby byla schválena verze novostavby,“ uvedla tehdy mluvčí SŽDC Nela Friebová.

K samotné výstavbě za více než 60 milionů korun mělo podle jejích dřívějších slov dojít v letech 2021 až 2023. Je začátek roku 2024 a situace zůstává beze změny. A hlavní nádraží největší ostudou města. Vedení magistrátu podle mluvčí Šárky Charouskové stále opakuje, že je připraveno postarat se o veškeré navazující investice – ať už jde o chodníky, osvětlení či zeleň, aby se lokalita zcela proměnila. „Čekáme jen na to, až se skutečně začne s rekonstrukcí,“ shrnula mluvčí.

Zdroj: Youtube

Místo, které v nejvyšší dopravní špičce dokáže ucpat celou Mladou Boleslav a přivést dopravu poblíž centra až na pokraj kolapsu. Tak mluví místní o velkokapacitní křižovatce na státní silnici, která trápí jak Boleslav, tak nedalekou oobec Řepov. Tento problém by se však měl během letošního roku stát minulostí.

Během pár týdnů má totiž začít rekonstrukce křižovatky, jejímž hlavním cílem je její zkapacitnění. Tedy to, aby křižovatka dokázala za plynulého provozu pojmout větší počet aut, než je tomu dosud. Hlavním prvkem, jak toho dosáhnout, bude prodloužení připojovacích pruhů. „Zkapacitnění křižovatky bude docíleno prodloužením připojovacího pruhu ve směru na Mladou Boleslav, který je vyznačen pomocí vodorovného dopravního značení. Dále bude prodloužen připojovací pruh za křižovatkou ve směru na Jičín, což povede k rozšíření vozovky a úpravě přilehlého příkopu,“ vysvětlil Jiří Veselý z Ředitelství silnic a dálnic. Křižovatku a její okolí však čekají další zásadní úpravy.

Okolí Kauflandu

Pokud se týká bezpečnosti, sami místní v průzkumech uvedli, že jedním z rizikových míst je okolí hypermarketu Kaufland. V okolí bydlí sociálně slabí a svého času se o místě psalo přímo jako o ghettu, kterému je lepší se vyhnout.

Lokalita je častým cílem výjezdu policistů a strážníků. Problematika prodeje drog a špatných mezilidských vztahů přecházejících až do násilí je tu častěji na pořadu dne, než na jiných místech. A to přesto, že právě bezpečnostní složky věnují této lokalitě už roky zvýšenou pozornost.