Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi na Facebooku informovala, že poslední miminko roku minulého a první miminko roku letošního od sebe dělí jen několik hodin.

Titul Poslední miminko roku 2023 z Klaudiánky hrdě nosí Elenka, která se narodila 31. prosince ve 21.45 hodin. Pak už následoval Matyášek, který získal titul První miminko roku 2024 z Klaudiánky. Narodil mamince Michaele 1. ledna ve 3.41 hodin. Vážil 3720 gramů a měřil 50 centimetrů. „Na památku si z naší porodnice odnáší malou pozornost v podobě bodýčka,“ uvedla boleslavská porodnice na svém Facebooku, kde rovněž zveřejnila fotografii obou dětí ve speciálních bodýčkách.

Ještě 1. ledna se Mladá Boleslav dočkala také svého prvního letošního občánka. Byli dokonce dva, o dvojčata však nejde. „Vedení města bude vítat netradičně miminka hned dvě: lékaři totiž provedli plánované císařské řezy, a protože o pořadí rozhodli zdravotníci, město přivítá Emily i Adámka,“ potvrdila nemocnice na svém webu.

Vedou Viktorie a Jakubové

V uplynulém roce 2023 se v porodnici v Mladé Boleslavi celkem 1044 dětí. V devíti případech se jednalo o dvojčata. Porodů bylo 1039 porodů. Nemocnice informovala, že nejčastěji šlo o Viktorie, Emy, Jakuby a Matyáše. Narodili se ale i Makar, Anir, Elza. Arba nebo Džejsn.

Nejčastější jména
Dívky
Viktorie 28x
Ema/Emma 26x
Natálie 21x.

Chlapci
Jakub 20x
Matyáš 16x
Vojtěch 14x.

Netradiční jména
Chlapci: Makar, Jonon, Marius, Brajan, Nagun, Anir, Artem, Matvej, Džejsn
Dívky: Fatima, Elza, Anhelina, Arba, Aurélie, Maia, Timea, Ria
Zdroj: www.klaudianovanemocnice.cz