Cyklostezka povede podél Jičínské ulice až na křižovatku s ulicí Na Celně, popsal Jiří Bouška. Výstavba má vyjít na 17,5 milionu korun, náklady nebude hradit pouze Mladá Boleslav. „90 procent uznatelných nákladů nebude hradit město, 85% tvoří peníze z Evropské unie, pět procent tvoří státní příspěvek,“ uvedl Jiří Bouška. „Chceme, aby nasvícení splňovalo normy a standard 21. století, hotovo by mělo být v dubnu, aby vše bylo připraveno na cyklosezonu,“ podotkl.

Kromě vybudování samotné cyklostezky se opravy dočkají i přechody v Jičínské ulici, rekonstrukcí mají projít také křižovatky s ulicemi Dukelská a Jilemnického.

Město ale plánuje další stavby cyklostezek: třeba takovou, aby se dal obejít či objet areál Škoda Auto. Stejně tak se chystá zmapování aktuálního stavu cyklostezek. „Chceme, aby je někdo projel a nafotil, zjistíme, jestli je někde špatně dopravní značení, jestli by nešlo udělat jednodušeji, abychom věděli, kde je cyklostezka například propadlá. Abychom byli připraveni i na ty malé detaily, které sice nejsou tolik vidět, ale když úsek projedete, tak to komfort nepřidá,“ dodal náměstek.