Nejedná se o žádné kosmetické úpravy. Některé školy dostanou přidáno i statisíce korun. „Školy své požadavky vyčíslily, my jsme tyto příspěvky schválili. Jedná se o různě vysoké částky, podle potřeb jednotlivých škol,“ vysvětlil primátor Raduan Nwelati. Například základní škola v Dukelské ulici dostane navíc 200 tisíc korun. Celkový příspěvek města na letošní rok se tak vyšplhá na 4,26 milionu korun. Naproti tomu základní škola na Komenského náměstí dostane navíc jen 30 tisíc korun, což navýší magistrátní příspěvek za rok 2022 na 3,45 milionu korun. Peníze navíc na pokrytí nákladů za energie dostanou také školní jídelny.

Z desátého ročníku Slavností vína v Domě kultury v Mladé Boleslavi.
Obrazem: Dům kultury v Mladé Boleslavi patřil podesáté milovníkům vína

V případech divadla a knihovny město přidá nejen na účty za energie, ale také na navýšení platů zaměstnanců. To vyplývá z vládního nařízení. Městské divadlo tak dostane navíc 1,17 milionu korun, čímž se příspěvek od města dostane na výši 28,3 milionu korun. V případě knihovny činí navýšení 438 tisíc korun. Celkem jí tak město letos podpoří částkou 12,9 milionu korun.

V případě základní umělecké školy (ZUŠ) se jedná o nově zřízenou příspěvkovou organizaci města, která dostane první příspěvek ve výši 20 tisíc korun na úhradu nutných výdajů spojených se založením organizace. Město přebírá ZUŠ od nového roku po dohodě s krajem. S celou organizací přebírá také veškeré smluvní závazky s jeho zaměstnanci.