Celoplošná oprava povrchu vozovky znamená úplnou uzavírku provozu. Stavební práce i uzavírka jsou rozděleny do dvou etap. První potrvá  do 26. července a třída Václava Klementa je v této době uzavřená od křižovatky s Jaselskou po Škoda Muzeum, uzavřeno je rovněž zhruba 800 metrů Laurinovy ulice na obě strany od křižovatky u Bičíků.

V druhé etapě bude třída uzavřena pouze v úseku mezi Jaselskou a Laurinovou ulicí, křižovatka Laurinovy a třídy Václava Klementa už bude průjezdná. Stavební práce v tomto úseku potrvají od 26. července do 6. srpna.

S tím souvisí také přechodná úprava provozu v přilehlých ulicích. Dotkne se také ulic Jičínská, Jaselská, Havlíčkova, Ptácká, Nádražní, Pražská, Na Radouči, U Stadionu, Blahoslavova, Husova, Pezinská, Boženy Němcové, Purkyňova, Tylova, Sirotkova a Jiráskova. Právě tudy totiž povedou objízdné trasy.

Škoda Enyaq Coupé RS iV.
Škodě Auto podle Povšíka hrozí ztráta výroby elektromobilů Enyaq

Zcela jinak nyní jezdí autobusy MHD. Uzavřely se zastávky Na Výstavišti (pro linky B, C, RA, RB, 20, 30, 31, 33, 40, 41, 42, 50, 60, 61, 70, 71, 72, 73, 80), Pod Nemocnicí (pro linky A, B, RA, 40) a Škoda, 3.vrátnice (linka A).

Objízdná trasa pro autobusy městské hromadné dopravy je vedena ulicemi U Stadionu, Havlíčkova a Jaselská. Autobusy nadále obsluhují zastávky Václava Klementa a Autobusové stanoviště.

Změny se týkají i Pražské integrované dopravy, v době rekonstrukce třídy Václava Klementa jsou zrušeny zastávky PID Jaselská VZP, U Sportu, Náměstí Republiky a Na výstavišti, všechny spoje linek 715, 736 a 737 jsou ukončeny v zastávce Mladá Boleslav, autobusové stanoviště.

Kompletní změny v jízdních řádech regionálních i dálkových spojů jsou k dispozici na stránkách dopravce Arriva.