O výměně kol informovalo město Mladá Boleslav na svém webu, přičemž ve zprávě stojí, že okolo 120 mechanických třírychlostních kol bylo nahrazeno novými, která mají sedm rychlostí a jsou tedy pro cyklisty pohodlnější.

První náměstek primátora Jiří Bouška připomněl, že sdílená kola Nextbike jsou ve městě už přes tři roky a výměna byla již potřeba. „Vzhledem k jejich velké vytíženosti je jasné, že navzdory pravidelnému servisu nemůže být stav kol stejný jako na začátku provozu. Jsem rád, že jsme se s provozovatelem domluvili na výrazné obnově vozového parku,“ sdělil.

| Video: Youtube

Společnost Nextbike na svém webu uvádí, že ve městě je k dispozici celkem 200 kol a 30 elektrokol. Ta rozhodně nezůstávají bez využití. Naopak. Město ve svém zprávě zdůraznilo, že letos od měsíce května vždy počet výpůjček přesáhl 20 tisíc. Nejvíce se pak kola půjčovala v červnu, kdy výpůjček bylo téměř 26 tisíc. Dlouhodobě jich drtivá většina trvá do 15 minut. Tyto krátké jízdy jsou pro uživatele zdarma. „Děkuji za spolupráci Nadačnímu fondu Škoda Auto, který sdílená kola v našem městě podporuje,“ doplnil první náměstek primátora Bouška.

Sdílená kola se v Mladé Boleslavi těší velké popularitě dlouhodobě. Třeba loni v květnu město zaznamenalo přes 27 tisíc výpůjček, přičemž rekordmanem měl být uživatel, který si během tohoto měsíce vypůjčil kolo sto třicetkrát.

| Video: Youtube

Na okrese sdílená kola Nexbike fungují také v Mnichově Hradišti. V rámci Středočeského kraje jsou pak k dispozici také v Kladně, Říčanech, na Berounsku - od letošního jara také v Benešově, kde je v ulicích rozmístěno celkem 50 kol.

Ceny jednorázového půjčení
Mechanická kola
(délka jízdy:cena)
0-15 minut: zdarma
16-45 minut: 16 Kč
Každých dalších 30 minut: 16 Kč
Max. Za 24 hodin: 300 Kč

Elektrokola
1 minuta: 1 Kč
(zdroj: nexbikeczech.com)