„Návštěvy na lůžkových odděleních jsou opět možné od 15 do 17 hodin. Na návštěvě u pacienta může být v jednu chvíli přítomna pouze jedna osoba na maximální dobu 15 minut. U pacienta se mohou vystřídat během návštěv v jeden den maximálně dvě osoby, každá maximálně 15 minut,“ vysvětlila mluvčí nemocnice Hana Kopalová.

Nemocnice také důrazně doporučuje, aby na návštěvu přišli pouze ti, kdo nemají příznaky žádné infekční choroby. Vyžadována je také ochrana nosu a úst v podobě roušky nebo respirátoru. „Před vstupem do nemocnice a na oddělení si návštěva musí vydezinfikovat ruce a dodržuje pokyny personálu. Kompletní a vždy aktuální přehled návštěvních hodin lze najít na našem webu,“ doplnila mluvčí Klaudiánovy nemocnice.

Zpomalení nárůstu počtu nemocných respiračními chorobami na Mladoboleslavsku potvrzovali již na konci minulého týdne středočeští hygienici. Podle webu Krajské hygienické stanice Středočeského kraje (KHS) bylo v oblasti Mladoboleslavska minulý týden indikováno 2148,00 případů respiračních na 100 000 obyvatel. „V porovnání s minulým týdnem činí změna 2,40 případů na 100 000 obyvatel,“ píše se na webu.

Přírůstek nakažených respiračními chorobami za 5. kalendářní týden roku 2024 (data k 2. 2. 2024).Přírůstek nakažených respiračními chorobami za 5. kalendářní týden roku 2024 (data k 2. 2. 2024).Zdroj: KHS Středočeského kraje

Ačkoliv byl na okrese nárůst počtu nemocných zaznamenán, Mladoboleslavsko figuruje v tabulce okresů ve spodní části. Týden před tím byla situace zcela opačná.

Nemocných přibylo minulý týden průměrně v celém Středočeském kraji.  Lilian Rumlová za KHS informovala, že nárůst celkové nemocnosti akutních respiračních infekcí včetně chřipky je  12 procent. „Celková nemocnost činila 1876 onemocnění na 100 000 obyvatel. Nejvyšší nemocnost byla hlášena v okrese Mělník, nejnižší v okrese Praha–západ,“ uvedla s tím, že vzrostl i počet onemocnění s klinickým obrazem chřipky.