K havárii došlo ve čtvrtek po poledni a na čas přerušila dodávku vodu. „Úsek mezi křižovatkami s ulicemi Jana Palacha a 17. listopadu musel být uzavřen. Na místě zasahovali pracovníci VAK Mladá Boleslav, hasiči i policisté. Aktuálně je již přerušená dodávka vody plně obnovena. Oprava bude zahájena po potřebném průzkumu přivaděče, v současné době probíhá materiálová příprava,“ informoval ve čtvrtek odpoledne mluvčí města Pavel Šubrt.

Společnost Vodovody a kanalizace Mladá Boleslav na svém webu upozorňuje na havárii na přívodním řadu v severní části severní části města od ulice Erbenova a Na Radouči, Kosmonosy a Debř. „Z důvodu havárie přívodního řadu možný výskyt zákalu vody, popř. nižší tlak . Omlouváme se a děkujeme za pochopení,“ uvádí web s tím, že tato mimořádná událost bude aktuální miniumálně do páteních 20 hodin.

Ilustrační fotografie.
Počet případů respiračních onemocnění na okrese vzrostl, potvrzují hygienici

Město však na svém webu naznačuje, že opravy mohou trvat i déle. „Vzhledem k předpokládanému většímu rozsahu prací je pravděpodobné, že uzavírka zde potrvá až do pondělí,“ potvrdil mluvčí města.

Havárie ovlivnila i městskou hromadnou dopravu. Mladá Boleslav uvádí, že pro linky C, RA a 50 je uzavřena zastávka Radouč, park a pro linku C je uzavřena zastávka u Pastelky a nahrazena zastávkou Havlíčkova, Foky.